Letiště Pardubice

✈ Odbavení cestujících

CESTOVNÍ DOKLADY

Při odbavení se kontroluje platnost cestovních dokladů a víz. Vycestovat do zahraničí je pro občany ČR možné s těmito cestovními doklady:

  • Platný cestovní pas či jiný cestovní doklad dle zákona č. 329/1999 Sb.,
  • Platný občanský průkaz – občanský průkaz je dostatečným cestovním dokladem do zemí EU, Islandu, Norska, Lichtenštejnska a Švýcarska.

V případě cestování s dětmi, je nezbytné, aby dítě mělo pro cestování vlastní doklad.

Obecné informace

Na letiště doporučujeme dorazit s časovou rezervou 1,5 hodiny. Standardní odbavení letu začíná obvykle 2 hodiny a končí 40 minut před plánovaným odletem.

Zavazadla cestujících se přepravují jako:

  • Zapsaná zavazadla (jsou opatřena zavazadlovým štítkem a nakládána do nákladového prostoru letadla),
  • Kabinová zavazadla (cestující si je bere s sebou na palubu letadla).

Zapsaná i kabinová zavazadla podléhají hmotnostním limitům, do nichž jsou přepravována zdarma. Odbavení zavazadel (včetně váhových limitů) se řídí přepravními podmínkami jednotlivých leteckých společností.

Odbavení u letecké společnosti Ryanair

Všichni cestující se musí sami odbavit a vytisknout si palubní vstupenku, popřípadě ji mít v mobilním telefonu, tabletu, apod.

Odbavení lze provést na webu společnosti Ryanair, nebo skrze mobilní aplikaci, která je dostupná po Android a iOS. V případě, že máte zakoupenou letenku lze provést odbavení 2 dny až minimálně 2 hodiny před plánovaným odletem. Pokud máte zakoupené konkrétní sedadlo, lze odbavení provést již 60 dní před plánovaným odletem. Cestující, kteří přijedou na letiště a nebudou odbavení (méně než 2 hodiny před plánovaným odletem) se budou muset odbavit za poplatek na letišti. Pokud cestující přijede na letiště, bude odbaven, avšak nebude mít palubní vstupenku, bude muset za její vytištění na letišti zaplatit poplatek. Výjimku tvoří pouze tarify „Plus“ a „Flexi Plus“, kde je odbavení na letišti a tisk palubní vstupenky zdarma.

Více informací o odbavení naleznete na oficiálních stránkách společnosti Ryanair.

V základu cestující může cestovat pouze s jedním palubním zavazadlem o maximálních rozměrech 40cm x 25cm x 20cm. V případě, že má cestující zakoupen službu „Přednostní nástup“ může si vzít na palubu ještě druhé zavazadlo o rozměrech 55cm x 40cm x 20cm.

Více informací o zavazadlech naleznete na oficiálních stránkách společnosti Ryanair.

ODBAVENÍ U LETECKÉ SPOLEČNOSTI WIZZ AIR

Všichni cestující se musí sami odbavit a vytisknout si palubní vstupenku, popřípadě ji mít v mobilním telefonu, tabletu, apod.

Wizz Air nabízí možnost zakoupit si službu odbavení na letišti, která je dostupná pouze při koupi letenky. Odbavení lze provést na webu společnosti Wizzair, nebo skrze mobilní aplikaci, která je dostupná po Android a iOS. V případě, že máte zakoupenou letenku lze provést odbavení 2 dny až minimálně 3 hodiny před plánovaným odletem. Pokud máte zakoupené konkrétní sedadlo, lze odbavení provést již 30 dní před plánovaným odletem. Cestující, kteří přijedou na letiště, nebudou odbavení a nebudou mít zakoupenou službu odbavení na letišti (méně než 3 hodiny před plánovaným odletem) se budou muset odbavit za poplatek na letišti. Pokud cestující přijede na letiště, bude odbaven, avšak nebude mít palubní vstupenku, bude muset za její vytištění na letišti zaplatit poplatek.

Více informací o odbavení naleznete na oficiálních stránkách společnosti WizzAir.

V základu cestující může cestovat pouze s jedním palubním zavazadlem o maximálních rozměrech 40cm x 30cm x 20cm. V případě, že má cestující zakoupen službu „Přednostní nástup“ může si vzít na palubu ještě druhé zavazadlo o rozměrech 55cm x 40cm x 23cm.

Více informací o zavazadlech naleznete na oficiálních stránkách společnosti WizzAir.