Letiště Pardubice

✈ Doprava na letiště

Autem

Pro cestující jsou k dispozici 2 parkoviště. Obě parkoviště jsou bezplatná a rezervace parkovacích míst se neprovádí.

1. Dlouhodobé parkování
Pro dlouhodobé parkování je k dispozici autopark s kapacitou 650 parkovacích míst. Autopark se nachází přibližně 100 metrů od budovy terminálu.

2. Krátkodobé parkování – Kiss & Ride
Pro krátkodobé parkování jsou k dispozici parkovací místa přímo před budovou terminálu. Parkovací doba je maximálně 20 minut.

MHD

Spojení Hlavní nádraží – Letiště terminál a zpět obsluhuje linka č. 90. Doba jízdy je přibližně 10 minut. Jízdní řád linky č. 90 naleznete zde.

Jízdenky lze zakoupit v automatu ve veřejné části terminálu, nebo přímo u řidiče MHD. Cena jednosměrné jízdenky je 16 CZK („Základní jízdné nad 3 zastávkové úseky – zóna I“). Jízdenky si také můžete zakoupit formou SMS jízdenky.

Další možností spojení je ,,zastávka Letiště“ na ulici Pražská. Tato zastávka se nachází přibližně 950 metrů od budovy terminálu. Spojení obsluhují linky 8, 88, 23 a 24.. Aktuální informace naleznete na webových stránkách DPMP.

Vlakem

Na pardubické letiště se můžete snadno dopravit vlakem ze všech míst České republiky. Díky skvělé dopravní poloze města, je cesta vlakem do Pardubic velice snadná.

Nákup jízdenek je možný na webových stránkách jednotlivých dopravců: České dráhy, LEO Express a RegioJet.