Letiště Pardubice

Doprava na letiště

MHD

Spojení Hlavní nádraží – Letiště terminál a zpět obsluhuje linka č. 90. Linka odjíždí z nástupiště č. 3 od Hlavního nádraží.

Kompletní jízdní řád linky č. 90.

Jízdenky na MHD si můžete zakoupit v automatu v příletové hale terminálu, nebo přímo u řidiče MHD. Aktuální výši jízdného naleznete na internetových stránkách DPMP a.s.. Jízdenky si také můžete zakoupit formou SMS jízdenky. SMS jízdenka je služba Dopravního podniku města Pardubic a.s. (DPMP a.s.).

Další možností je spojení ze zastávky Letiště. Z Hlavního nádraží na zastávku Letiště jezdí linky 888 a 23 (bez přestupu) a dále také linky 1424 a 25. Ze zastávky Letiště na Hlavní nádraží jezdí linky 888 a 23 (bez přestupu) a dále také linky 1424 a 25.

Více informací naleznete na stránkách DPMP a.s.

Osobní vůz

Pro cestující jsou k dispozici 2 parkoviště.

1. Dlouhodobé parkování

Pro dlouhodobé parkování je k dispozici autopark s kapacitou 1000 parkovacích míst. Autopark se nachází přibližně 100 metrů od budovy terminálu.
Dlouhodobé parkování je bezplatné a rezervace míst se neprovádí.

2. Krátkodobé parkování

Pro krátkodobé parkování jsou k dispozici parkovací místa umístěna přímo před terminálem.
Krátkodobé parkování je bezplatné.

Vlakem

Na pardubické letiště se můžete snadno dopravit vlakem ze všech čtyř světových stran. Díky skvělé dopravní poloze města, je cesta vlakem do Pardubic velice snadná. Přijet lze ve směru od Prahy a Kolína, od Liberce a Hradce Králové nebo od Ostravy a Olomouce resp. od Brna přes Českou Třebovou,  případně od Havlíčkova Brodu a Chrudim.