Letiště Pardubice

✈ Doprava na letiště

Autem

Pro cestující jsou k dispozici 2 parkoviště. Obě parkoviště jsou bezplatná a rezervace parkovacích míst se neprovádí.

1. Dlouhodobé parkování
Pro dlouhodobé parkování je k dispozici autopark s kapacitou 650 parkovacích míst. Autopark se nachází přibližně 100 metrů od budovy terminálu.

2. Krátkodobé parkování – Kiss & Ride
Pro krátkodobé parkování jsou k dispozici parkovací místa umístěná přímo před budovou terminálu. Parkovací doba je maximálně 20 minut.

MHD

Spojení Hlavní nádraží – Letiště terminál a zpět obsluhuje linka č. 90.

Ve směru Hlavní nádraží – Letiště terminál odjíždí linka z nástupiště č. 3 od Hlavního nádraží. Ve směru Letiště terminál – Hlavní nádraží odjíždí linka ze zastávky, která se nachází před budovou terminálu. Doba jízdy je přibližně 10 minut.

Jízdní řád je přizpůsoben aktuálnímu letovému řádu. Kompletní jízdní řád linky č. 90 naleznete na webových stránkách dopravního podniku města Pardubice.

Jízdenky na MHD si můžete zakoupit v automatu, který se nachází ve veřejné části terminálu, nebo přímo u řidiče MHD. Aktuální cena jedné jízdenky činí 16 CZK („Základní jízdné nad 3 zastávkové úseky – zóna I“).

Jízdenky si také můžete zakoupit formou SMS jízdenky. SMS jízdenka je služba Dopravního podniku města Pardubic a.s. (DPMP a.s.). Více informací o službě SMS jízdenka naleznete na webových stránkách dopravního podniku města Pardubice.

Další možností spojení ,,zastávku Letiště“ na ulici Pražská. Tato zastávka se nachází přibližně 950 metrů od budovy terminálu. Spojení obsluhují linky 8, 88, 23 a 24 (bez přestupu) a dále také další linky s přestupem. Aktuální informace naleznete na webových stránkách dopravního podniku města Pardubice.

Vlakem

Na pardubické letiště se můžete snadno dopravit vlakem ze všech míst České republiky. Díky skvělé dopravní poloze města, je cesta vlakem do Pardubic velice snadná.

Nákup jízdenek je možný na webových stránkách jednotlivých dopravců: České dráhy, LEO Express a RegioJet.